Schouw Martini Trade Park

Als collectief staan bedrijven sterk tegen overlast, vervuiling en misdaad. Daarom is WEST partner binnen BBOG (Bedrijfsbeveiliging Omgeving Groningen)* en organiseert zij via hen collectieve surveillance en werken we samen met politie en hackers om (digitale) veiligheid te onderzoeken en te verbeteren. Of het nu gaat om het gevaar op plofkraken of inbraak op digitale systemen; een preventieve aanpak is noodzakelijk.

 

 Schouw Martinitrade Park

Op donderdag 6 oktober jl. heeft de BBOG een schouw georganiseerd op het bedrijventerrein Martinitrade Park. Tijdens deze schouwen wordt door Politie, Brandweer, Beveiligingsbedrijf Cruon en andere partners binnen BBOG gekeken naar tal van onderwerpen die de veiligheid in een gebied ten goede komen.

Er werd onder andere gelet op brandveiligheid. De opslag van pallets en ander brandgevaarlijk materiaal naast de kantoorpanden levert extra brandgevaar op. De aanwezige politie heeft vooral gekeken naar niet afgesloten deuren en ramen die na kantoortijd open blijven staan. Ook het algemene onderhoud van het terrein is gecheckt. De hackersgroep die deze keer aanwezig was, heeft vooral gelet op de toegankelijkheid van gegevens. Niet alleen online maar ook informatie die te vinden is in brievenbussen en papiercontainers. Denk hierbij bijvoorbeeld aan wachtwoorden die op post-its zijn geschreven en zichtbaar op een pc zijn bevestigd.

 

Meer weten?

Er zijn tijdens de schouw verschillende zaken aangetroffen en geconstateerd. Eigenaren en huurders zullen hierover worden geïnformeerd indien dit zaken zijn waarop (direct) actie dient te worden ondernomen. Wil je meer weten over de bevindingen tijdens deze ronde of zelf een keer meelopen met een veiligheidsronde op jouw terrein? Neem dan contact op met secretariaat@bedrijvenverenigingwest.nl

* Binnen BBOG (Bedrijfsbeveiliging Omgeving Groningen) werken gemeente, politie, veiligheidsregio en bedrijvenverenigingen onder het motto Schoon, Heel en Veilig samen aan criminaliteitspreventie, beveiliging en veiligheidszorg op de bedrijvenlocaties in Groningen

Gratis Security Scan voor ondernemers

 

Voor bedrijven in de Gemeente Groningen die willen weten hoe het staat met hun digitale veiligheid, is er een – gratis – security scan ontwikkeld. De scan bestaat uit een technisch en organisatorisch deel en is mede ontwikkeld door HBO en MBO instellingen. De scan wordt uitgevoerd door een security professional, die hierin wordt ondersteund door een team van HBO- en MBO-studenten van Hanzehogeschool en Noorderpoort. Meer informatie en aanmelden

Gerelateerde nieuwsberichten