Petitie tegen invoering reclamebelasting

In eerdere berichten heeft WEST al aandacht geschonken aan het voornemen van de gemeente Groningen om reclamebelasting in te gaan voeren. We hebben je ook verteld welke stappen WEST in gezamenlijkheid met de andere bedrijvenverenigingen reeds eerder heeft ondernomen om het college op andere gedachten te brengen. Op donderdag 25 oktober 2023 is opnieuw een brief verstuurd aan het college namens de gemeenschappelijke organisatie, waarin we nogmaals benadrukken dat de invoering van reclamebelasting geen oplossing is. De gehele brief is te lezen via de link aan de rechterzijde van deze pagina.

Terugkoppeling inspraakavond 18 oktober 2023
Op woensdag 18 oktober jl. heeft een inspraakavond plaatsgevonden bij de Gemeenteraad. Verschillende ondernemers, bedrijvenverenigingen en VNO-NCW hebben gebruik gemaakt van het inspraakrecht. Ondanks alle steekhoudende argumenten van alle zeven insprekers, lijkt het College van B&W vast te houden aan haar voornemens rondom de invoering van de reclamebelasting.

Media
In de media heeft dit onderwerp veel stof doen opwaaien. Veel ondernemers zijn ontstemd over dit voornemen van de gemeente Groningen. Ondernemers willen dat de invoering van deze maatregel wordt stop gezet. Bijgaand een interview bij Oog met Klaas Holtman, die op 26 oktober jl. is gepubliceerd.

Hieronder tevens een tweetal andere berichten dat onlangs is verschenen in de media:

Posters
In het kader van #ondernemersopzwart zijn er posters (A2 formaat) beschikbaar om op te hangen in de winkel of de etalage. Deze posters zijn vanaf vrijdag 27 oktober beschikbaar. Wanneer je als ondernemer ook op die manier wil bijdragen aan deze actie kun je jouw interesse kenbaar maken bij het secretariaat via secretariaat@bedrijvenverenigingwest.nl

Petitie
Tot slot is er een petitie gestart. Deze is inmiddels bijna 1900 keer ondertekend (d.d. 26-10-2023) en roepen je hierbij op deze petitie mede te ondertekenen. Klik HIER voor de petitie.

Lees HIER de brief die op 25 oktober 2023 door de gezamenlijke partijen is verstuurd aan het College van B&W en de gemeenteraad.

reclamebelasting

Gerelateerde nieuwsberichten

parkeren

19 juli 2024

Vaststelling nieuwe parkeermaatregelen

Berichtgeving vanuit Gemeente Groningen: Vorige week woensdag, 10 juli 2024, vond een gemeenteraadsvergadering plaats, waarin…

whatsapp image 2024 07 12 at 11.19.13

12 juli 2024

Terugblik Fietstocht Ring Zuid 26 juni

Op woensdag 26 juni werden voor de laatste keer de ondernemers en medewerkers vanuit WEST…

whatsapp image 2024 06 25 at 08.11.27

12 juli 2024

Terugblik Bijeenkomst Hoendiep

Op maandagavond 24 juni jl.zijn 30 ondernemers bijeen gekomen voor een informatieve en gezellige BBQ…

whatsapp image 2024 07 12 at 10.55.29

12 juli 2024

Opening Proximus

PlegtVos heeft in sneltreinvaart studentenhuisvesting voor 400-800 studenten gerealiseerd op Zernike. Tijdens het New Energy…