Open Energiedag 2023

Dit jaar wordt voor de derde keer de Open Energiedag georganiseerd: op 16 september 2023 kunnen geïnteresseerden op bezoek bij een windturbine, zonnepark, warmte-installatie of andere duurzame energieprojecten door heel Nederland. Dit jaar openen meer dan zestig locaties hun deuren voor publiek.

Maak kennis met de WarmteCentrale en het grootste zonnewarmtepark in Nederland tijdens de Open Energiedag op zaterdag 16 september. Ervaar hoe we in Groningen de overstap maken naar gasloos wonen en leven.

Benieuwd naar hoe het grootste zonthermiepark van Nederland eruitziet? Wij leiden je graag rond! Momenteel bouwen Novar, TVP Solar en K3 het zonthermiepark in Dorkwerd. Het park gaat met zonnecollectoren zonlicht omzetten in warmte. De warmte wordt opgeslagen in een buffertank en vervolgens richting de WarmteCentrale geleid. Met deze warmte worden straks 2600 huizen en gebouwen in Groningen voorzien van duurzame warmte. Wil je weten hoe dit werkt? Kom langs op zaterdag 16 september.

Meer informatie

Klik hier voor meer informatie.

open energiedag 2023

Gerelateerde nieuwsberichten

13 maart 2024

Gebiedsbijeenkomst Corpus den Hoorn 26mrt

Op Corpus den Hoorn wordt gewerkt aan toekomstbestendig ondernemen. Energie is daarbij een belangrijke factor….

circulair 1

1 maart 2024

Kijkje in de Circulaire Ketens

Groningen wil in 2050 volledig circulair zijn; taskforce opgericht Groningers gooien gemiddeld 33 kg aan…

groen genieten trofee low res (c) brenda van de wal

15 februari 2024

Groen Genieten Label naar WEST ondernemer Leonardo Hotel

Bart Olinga, mocht namens het Leonardo Hotel in Groningen het het Groen Genieten-label in ontvangst…

15 februari 2024

Groningen Werkt Slim Subsidies

SUBSIDIE KLIMAATADAPTIE Voor gebouwen en percelen in de gemeente Groningen kun je weer subsidie aanvragen…