Enie.nl en WEST bundelen krachten

Onlangs lanceerde zonne-energie leverancier enie.nl ‘ZonneSparen’, waarmee werknemers zonnepanelen huren en deze betalen via hun loonstrook. WEST en enie.nl hebben de handen ineengeslagen om dit voor alle leden van WEST beschikbaar te maken.

Kosteloos duurzaamheid stimuleren
Nico Borgman van WEST: “We zijn aan het kijken hoe we duurzaamheid verder kunnen stimuleren. ZonneSparen geeft via de Groene WKR ondernemers de mogelijkheid om kosteloos iets extra te doen voor hun werknemers.” Werknemers huren zonnepanelen en/of een laadpaal en betalen deze maandelijks. Dit kan door gebruik te maken van extra ruimte binnen de huidige werkkostenregeling (WKR). Patrick van der Meulen, oprichter van enie.nl: “We krijgen vaak te horen dat werkgevers hun (vrije) WKR-budget volledig hebben besteed aan bijvoorbeeld borrels of kerstpakketten. Veel werkgevers weten niet dat zij jaarlijks per werknemer een veel ruimer WKR-budget ter beschikking hebben. Dit extra budget noemt enie.nl ‘de Groene WKR’.”

Van der Meulen over deze nieuwe doorbraak: “Wij zijn er bij enie.nl van overtuigd dat voordelige zonne-energie voor iedereen toegankelijk moet zijn. We zijn ver voorbij het omslagpunt waarbij zonne-energie goedkoper is dan grijze stroom én we helpen werkgevers concreet met verduurzamen. We voorzien hiermee een versnelling van het einde van het tijdperk van de fossiele energie”.

500.000 zonnepanelen voor 2025
Bedrijvenvereniging WEST is een van de initiatiefnemers van de Solar Coalition Groningen. Nico Borgman: “Deze coalitie heeft als doel gesteld om voor 2025 ruim 500.000 zonnepanelen in Groningen te plaatsen. Om dat doel te bereiken, moet er echt actie worden ondernomen. Daarom hebben we dit initiatief met enie.nl opgepakt.”

De Groene WKR heeft financiële impact voor zowel de werkgever als ook de werknemer. Door zonnepanelen te huren via de loonstrook, besparen werknemers minstens 45% op stroomkosten en stappen over van grijze stroom naar zonne-energie. Werkgevers faciliteren dit middels een keuzesysteem en besparen daardoor op werkgeverslasten. De Groene WKR wordt kosteloos aangeboden en het proces is door enie.nl volledig ontzorgd. Het financieel voordeel geeft volgens van der Meulen de doorslag in de keuze voor verduurzaming. “De Groene WKR zorgt voor een enorm financieel voordeel en werkgevers verduurzamen hun organisatie ook buiten de muren van hun kantoor.”

Kosteloos duurzaamheid stimuleren

Onlangs lanceerde zonne-energie leverancier enie.nl ‘ZonneSparen’, waarmee werknemers zonnepanelen huren en deze betalen via hun loonstrook. WEST en enie.nl hebben de handen ineengeslagen om dit voor alle leden van WEST beschikbaar te maken.